डुङ्गा व्यवसायीको जलकुम्भी हटाउने अभियान

पोखरा, १ साउन। फेवा डुङगा व्यवसायीले फेवातालमा फैलिदै गएको जलकुम्भी सरसफाइ अभियान शुरु गरेको छ। वर्षायामको समयमा फेवातालमा जलकुम्भी फैलिन थालेपछि व्यवसायीहरू स्वस्फुत रूपमा जलकुम्भी झार हटाउन सक्रिय हुन थालेका हुन्।

जलकुम्भी फैलिदै जांदा फेवाताल कुरूप हुनुका साथै तालमा सञ्चालन हुने डुङगालाई आवतजावत गराउन अफ्ठेरो हुने भएकाले आफुहरूले स्व स्फुत रूपमा मन्दिर जाने विभिन्न घाटहरूमा रहेका जलकुम्भीहरू हटाउन शुरु गरिएको फेवा डुङ्गा व्यवसायी समितिका अध्यक्ष बुद्धिबहादुर परियारले बताए।

वर्षायामको समयमा वर्षेनी जलकुम्भी झार हटाउनका लागि समितिमा आवद्ध सदस्यहरूले स्वस्फुत रूपमा जलकुम्भी झार हटाउनका लागि अभियान शुरु गरिएको उनको भनाइ रहेको थियो।

वर्षायाम अवधिभर प्रत्येक हप्ता जलकुम्भी झार निकाल्ने काममा नेपाल आर्मीको सिद्धि बक्स गण फुलबारी र कालिका गणको सहयोगमा जलकुम्भी झार निकालिने डुङ्गा व्यवसायी समितिका संस्थापक उपाध्यक्ष कृष्णप्रसाद पहारीले बताए।

जलकुम्भी झार फाल्नका लागि फेवा घाट, वाराहीघाट र पहारी घाटमा समितिमा आवद्ध सदस्यहरूले जलकुम्भी झार हटाउने काम भइरहेको उनको भनाइ थियो।

जलकुम्भी झारसँगै फेवा ताल किनारमा रहेका प्लास्टिकका बोतल र दाउराहरू समेत हटाउने काम भइरहेका बताउदै यो अभियानमा सम्पूर्ण पोख्रेलीले सहयोग गर्न समेत संस्थाले आग्रह गरेको छ।

- एजेन्सी